O mně

Dobrý den,vítám vás na mých stránkách a budu moc ráda, nebude-li vaše návštěva poslední.

úterý 19. července 2011

Višně, rybíz , meduňka.

Musím říci, že jsem se u některých z vás namlsala ovocnými šťávami, které vyrábíte a  tento víkend proběhl v mírném zavařování. Na zahrádce se mi urodil rybíz -  rybízová marmeláda na vánoční linecké došla a tak  jsem se udělala pár skleniček. Máme ji rádi takovou kyselejší, neb s tím sladkým potom výtečně ladí. Moc jsem byla inspirována meduňkovým sirupem - který mněl u mne premiéru. První várku meduňky jsem usušila na  meduňový čaj.Piji jej ráda, hlavně , když nemohu usnout a z druhé várky vznikl  sirup. Moc krásně voní a je výtečný.
Višnička je letos celá obsypaná, Uvařila jsem  višňovou šťávu a džem.  A také jsem si zkusila  udělat  skleničku višní, které jsem zalila rumem.Už se na tu pochoutku těším. Slibuji si, že si ji nechám až na vánoce, jako vzpomínku na léto. Jsem jenom  zvědavá, jestli ty višničky v rumu vydrží, tak dlouhou dobu.
A slunečnicemi jsem si udělala radost v Tescu. Na slunečnicové pole daleko a ty z Tesca jsou také krásné.
Jenom ten ty krásně háčkované kloboučky na zavařeniny mi chybí. Na ty už nezbyl čas, ale snad v tom látkovém jim to také sluší.
Přeji vám pěkný pohodový celý týden..

9 komentářů:

 1. Krásné fotky, super výrobky... domácí zavařování ap. vůbec nestíhám. Miluji slunečnice!

  OdpovědětVymazat
 2. Jééééé, to je krásy - domácí džemíky jsou super a slunečnice mám taky moc ráda. Krásný den. Jitka

  OdpovědětVymazat
 3. Ivo, já mám tyto domácí dobrůtky také ráda, včetně jejich přípravy a v zimě přijdou náramně vhod. Slunečnice jsou nádherné. Měj se krásně, Jana

  OdpovědětVymazat
 4. Ivo, marmeládky máš krásné i bez háčkování a určitě jsou výborné! Na višně v rumu jsem nějak letos zapomněla...
  Měj se hezky, moc zdravím Helena

  OdpovědětVymazat
 5. IVUŠKO, NÁDHERNÉ FOTEČKY.
  ZVLÁDLA JSI KUS PRÁCE. TO JE DOBRŮTEK.
  V ZIMĚ SI ASPOŇ NA LÉTO PĚKNĚ ZAVZPOMÍNÁTE.
  U NÁS, POKUD SE BUDOU MARMELÁDKY KONZUMOVAT TAK RYCHLE JAK DOPOSUD, TAK V ZIMĚ NEBUDE NIC.
  MĚJ SE MOC HEZKY A UŽÍVEJ LETNÍ POHODIČKY.
  DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU NA MÉM BLOGU. TĚŠÍ MĚ TO VELICE.
  BOHDA

  OdpovědětVymazat
 6. Ivo, jsi sikulka. To jsi udelala poradny kus prace. Slunecnice jsou nadherne, do prace jezdim kolem slunecnicoveho pole, kdaz je hezky, tak uplne zari. Preji krasne letni dny, Katerina

  OdpovědětVymazat
 7. Milá Kaivo,
  prošmejdila jsem váš blog křížem krážem a je úplně plný inspirace. Dokonce jsem si vypsala pár věcí, které chci zkusit, ale nejsem tak šikovná, takže to asi dopadne všelijak. Tleskám za velkou zručnost a úžasnou inspiraci ;-).
  Krásné letní dny přeje Vivi

  OdpovědětVymazat
 8. Milá Vivi,
  moc děkuji za tvůj milý komentář, který mne moc potěšil. Také jsem řádně prolustrovala tvoje stránky a musím napsat, že se mi u tebe moc líbilo, hlavně tvoje písmenkování. Píšeš lehce a zábavně a vidíš, to já nedovedu. Když mám něco napsat na své stránky, dá mi to velkou práci, než dám ty písmenka dohromady. Ta slohová cvičení, mi nikdy moc nešla. Moc tě zdravím a přeji ti také krásné sluníčkové dny.
  IVA

  OdpovědětVymazat
 9. Děvčátka, děkuji vám za milé písmenkováni.

  OdpovědětVymazat