O mně

Dobrý den,vítám vás na mých stránkách a budu moc ráda, nebude-li vaše návštěva poslední.

pátek 28. srpna 2015

Barevná Provence I.

Letošní dovolenou jsem strávila pár dnů ve francouzské Provence.  Zájezd byl poznávací. Na poznávacím zájezdu jsem byla poprvé a myslím, že naposled. Byl to fofr a já mám ráda, když se mohu zastavit, rozhlédnout a pobýt trochu déle, než je vymezený čas. Ale i tak musím napsat, že se mi líbilo. Zájezd doplňovalo sedm kamarádek - a naše výprava byla tedy ryze dámská. Rozkvetlá  levandulová pole už byly  bohužel  odkvetlé, ale vůně a různé chutě mne namlsaly ve staré provensálské tržnici v Cannes. Oči přecházely nad tou krásou a chutě si nedovedly představit, jak  všechno asi chutná. Posuďte sami.I květiny, je zde možné koupit.Staré domy mám moc ráda pro jejich minulost a tento se mi moc líbil.


A na památku jsem si jeden provensálský domek s rozkvetlým oknem vyšila a ušila.Milé blogerečky, přeji vám krásný ještě sluníčkový víkend a děkuji vám za vaše milé návštěvy.
IVA

15 komentářů:

 1. Ivanko, také jsme se letos chystali na poznávací zájezd do Provence, ale bohužel to nevyšlo.Obávala jsem se přesně toho, co píšeš.....jsem ráda za tvé postřehy.....fotečky jsou krásné.
  Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj Ivuško, fotečky z Provence jsou moc pěkné, ale taky nemám ráda, když mě někdo honí. Já si chci vše v klidu prohlédnout a nasát to kouzlo okamžiku a né se honit.
  Ale určitě jste si to s kamarádkami užily.
  Měj se krásně a přeji prima sluníčkový víkend. Jana

  OdpovědětVymazat
 3. Ano Francie je super tyuje fotky so nadherne ,zdravim tebe Karin

  OdpovědětVymazat
 4. Ach ,Ivanko, to je nádhera!!!A ty květiny!!A nakonec to nejlepší!!Tvé dílko roztomilé!!

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Ivo, i přes ten fofr, to bylo jistě krásné, o čemž svědčí Tvé fotky. A Tvoje tvoření je moc povedené. Pěkný víkend. Slávka

  OdpovědětVymazat
 6. Ivuško, fotky i tvůj domeček jsou opravdu moc krásné! Ale chápu tě, na poznávačku mě jen tak někdo nenaláká... je pravda, že už jsem víc jak 15 let jsem na žádné nebyla, ale tenkrát jsou měla nastudováno přece jen trochu víc, než průvodce. V Provence jsem byla před lety a nejde zapomenout... myslím na návrat!
  Měj se moc hezky, Helena

  OdpovědětVymazat
 7. Ivuško, to byla určitě zajímavá dovolená, i když v rychlosti. Máš moc pěkné foto. A Tvůj něžný domeček je super. M.

  OdpovědětVymazat
 8. Ivčo, ses měla. Hned bych jela. Margit

  OdpovědětVymazat
 9. Ivuško, krásné fotky i domeček!!! Pěkný den, M.

  OdpovědětVymazat
 10. Ivi,poznávací zájezdy takové bohužel bývají - sprint za účelem vidět co nejvíce... Zrovna minulý týden jsme se o tom bavili s panem řidičem autobusu, co nás vezl do Legolandu - že ty poznávačky nemá rád, že jezdí třeba Paříž a nikdy by tak jako turista nejel - že je to fakt jak závod, jak je někde fronta, tak se nestíhá,... a že pak ti lidé bývají často zklamaní, že to nenaplní jejich představy... Ale věřím, že jak se zážitky "utřepou", určitě ve vzpomínkách zůstane to příjemné, krásné a budeš ráda vzpomínat... a třeba se do Provance vydáš ještě někdy, jinak a lépe - v klidu a pohodě si nasaješ tamní atmosféru na plno :-). Měj se krásně a těším se na další články :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Juuuuuu...to je krásy, tak si si užila. Poznavacie zájazdy tiež neobľubujem, stačil mi jeden :-) Domček je super.

  OdpovědětVymazat
 12. Ivanko nádherné fotky.Nádherný domeček!Krásný pátek.-)Věra

  OdpovědětVymazat
 13. Sladká Francie:-)Je to nádhera i když letem světem,nejlépe by bylo tam alespoň rok žít a mít rentu:-)Ale vrátíme se na zem ,ten domeček je nádherný!Zdraví Dája

  OdpovědětVymazat
 14. Ivanko, nádherné fotečky ze slunné Provence... Tržnice je úžasná, těch chutí a vůní ... a kouzelné uličky a staré domy - přesně i můj šálek kávy! Hezké podzimní dny, pa Maru

  OdpovědětVymazat
 15. Ivanko, nádherné fotečky ze slunné Provence... Tržnice je úžasná, těch chutí a vůní ... a kouzelné uličky a staré domy - přesně i můj šálek kávy! Hezké podzimní dny, pa Maru

  OdpovědětVymazat